Pilne!

Otrzymaliśmy informację od Posłanki Moniki Wielichowskiej, że w dniu jutrzejszym (14.04.2021) odbędzie się Sejmowa Komisja Zdrowia, na której Minister Adam Niedzielski przedstawi informację na temat obecnej sytuacji pracowników wykonujących zawody niemedyczne , świadczących pracę w podmiotach leczniczych i mających styczność z osobami chorymi na COVID -19

Do dnia dzisiejszego Koordynator nie otrzymałem odpowiedzi od Przewodniczącego tejże komisji w sprawie spotkania w celu przedstawienia naszego punktu widzenia całej sytuacji.

Czekamy z niecierpliwością na informację z Wiejskiej.

Kalendarz Sejmowy


3 komentarze on "Sejmowa Komisja Zdrowia"

  Przykro nam niezmiernie,że potraktowano nas jak zło konieczne.Fo pracy w Służbie Zdrowia się nadajemy,natomiast jeśli chodzi o wynagrodzenia , jesteśmy ciągle na marginesie społecznym.Kazdegi dnia stykamy się z pacjentami chorymi,między innymi również na Covid,ale jak widać nasze starania nie zostały docenione.Służbę zdrowia współtworzy również personel niemedyczny,bez którego funkcjonowanie Służby Zdrowia byloby niemożliwe.Ja przez swoje ręce od sierpnia ubiegłego roku ,, przepuściłam” namacalnie 15.000 pobranych wymazów Covid,sprawdzając poprawność ich opisu , rejestrując pacjentów na te badania i dostarczając pobrane próby do badania na Pracownię Covidową,nie otrzymując dodatkowej przysłowiowej złotówki za wykonanie tych czynności.Nadmieniam, iż oprócz tego wykonuję moją pracę zgodnie z zakresem obowiązków.Dlatego moje pytanie brzmi:,,Czy nie lepiej byłoby nagrodzić wszystkich pracowników ochrony zdrowia dodatkiem covidowym,zamiast jednym grupom zawodowym fundując dodatkowe 100% uposażenie do comiesięcznego wynagrodzenia za pracę ???”
  Może Ministerstwo Zdrowia wreszcie oprzytomnieje i dostrzeże nasz wysiłek włożony w walczę z Covid 19.
  Jak ma się nasza praca w szpitalach do pracy lekarzy i pielęgniarek pozamykanych na cztery spusty w Przychodniach Rejonowych,gdzie wykwalifikowany personel medyczny izoluje się od chorych pacjentów zamiast być dla nich pomocą…..??
  Ludzie tworzący Resort Zdrowia OPAMIĘTAJCIE SIĘ

  W 100 % popieram powyższy komentarz. Lepiej bym tego nie opisała! Oczekuje się od Nas zaangażowania w walce z Covid 19 ale pomija przy nagradzaniu. Jest to krzywdzące i demotywujace. Może w końcu ktoś dostrzeże i Nas…

  Jest to nie sprawiedliwe bo my tak samo ciężko pracujemy jak medyczni! Czasami nawet ciężej niż lekarze czy oddziałowe które wchodzą na 15 minut i dodatek się należy… brak słów… Jeśli Pan Minister uważa że szczepienie jest nagroda dla nas to dlaczego medyczni dostają dodatki skoro są zaszczepieni??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *