ARCHIWUM

Spacer po Wołoskiej – czyli pierwsza akcja na ulicy!

W dniu o7.06.2021 r. w całej Polsce odbyły się akcje protestacyjne, których głównym inicjatorem był Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Z racji, tego, że organizacja ta należy Federacji Związków Zawodowych – i w ramach tej centrali został podpisany dokument – że będą upominać się zarówno o zawody medyczne jak i niemedyczne – postanowiłem, że poprzemy ten protest.
Rozpropagowałem akcję z przypinkami, która trafiła do wielu szpitali w Polsce.  Uczestniczyliśmy w „spacerze po Wołoskiej” – czyli przy Centralnym Szpitalu Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych  i Administracji przy Wołoskiej w Warszawie. Napisałem my – bo miałem wsparcie. Przybyły dwie osoby z Sandomierza, oraz jeden kolega ze szpitala w Międzylesiu.

W zgromadzeniu uczestniczyło kilkanaście osób. Zarówno medycznych jak i niemedycznych. Całe wydarzenie zostało nagrywane przez dwie stacje telewizyjne – TVN, oraz Polsat – dla obu udzieliłem krótkich wypowiedzi na temat strajku, projektu i naszych postulatów.

Prowadziłem również wejścia na żywo opublikowane na naszym fanpage, oraz wykonałem kilkadziesiąt zdjęć.

Dziękuję wszystkim za wsparcie w komentarzach, duchowe uczestniczenie w wydarzeniach, zamówienie przypinek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *