Działalność

Odpowiedź NIPiP

W dniu 09.04.2021 r. Otrzymaliśmy odpowiedź Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
W piśmie skierowanym do NIPiP Koordynator projektu poprosił o zajęcie stanowiska czy Personel Pomocniczy zdaniem Izby ma kontakt z pacjentem zarażonym Koronawirusem czy też nie. Zapytanie zostało skierowane po słowach Rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia sugerujących, że nie mamy kontaktu z pacjentem, a jedynie z miejscem po nim.
NIPiP ustosunkowała się jedynie do kwestii samych dodatków. W odpowiedzi na maila ponownie zapytałem o stanowisko Izby w/w temacie.


1.Odpowiedź na pismo do NIPiP

2.Stanowisko NIPiP odnośnie siatki płac

6 komentarzy

 • Aneta

  Jestem pracownikiem. Szpitala w Sochaczew ,nie mam dodatku na umowie zlecenie ,netto 18.30 . Zarabiam netto 2100 jako opiekun medyczny gdzie mam największy kontakt z pacjentem po 12. Godz trzy na odziale covid przerwa trzy następnie znowu przerwa i 4 godz …cały czas mamy kontakt z pacjentem

 • salowa

  Jestem salową i zazdroszczę Pielęgniarkom, one się zmieniają co 3h, a ja na 12h jako salowa jestem sama. Sprzątam, robię toalety pacjentom, przynoszę kaczki, baseny, zmieniam pampersy. Wychodzę na odpoczynek na krótki, bo zaraz posiłki i tak 12h łącznie odpoczynku mam może 1 lub 2.h bo mimo, że wyjdę z zbrudniej strefy n musze iść do pralni, sprzątnąć strefę czysta…zdążę usiąść na chwile musze wracać na brudną….nie mam kontaktu z pacjentem i z covidem??? Priama aprilis był 1-szego kwietnia.

 • salowa

  Pracuje w fartuchu flizelinowym, maseczka FFP2 ale to mój wybór. W kombinezonie cały czas pracując fizycznie prawie całe 12h i być przy pacjentach to bym zemdlała … w fartuchu lżej :),ryzyko choroby wiem większe ale co poradzić?

  • Krystian Karol Krasowski

   Uważam, ze bezpieczeństwo nasz, naszych bliskich w tym wypadku jest ważniejsze. Wolałbym aby zostały wprowadzone normy pracy, możliwość odpoczynku i regeneracji. To trochę nie nasz wybór, ale nasze wygodnictwo i mała wiara, że nas to nie złapie (?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *