Działalność

Odpowiedź Naczelnej Izby Lekarskiej

Po skandalicznej wypowiedzi Rzecznika Ministerstwa Zdrowia – w materiale Fakty TVN (21.02.2021) – sugerującej, że PERSONEL POMOCNICZY nie ma kontaktu z pacjentem zarażonym koronawirusem, a jedynie miejscem po pacjencie –  wystosowałem pismo do Naczelnej Izby Lekarskiej, oraz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Poprosiłem obie Izby  o ustosunkowanie się do tych słów – pomimo, że my pod te Izby nie podlegamy – to jednak lekarze i Pielęgniarki najlepiej widzą naszą pracę i mogę przestawić swoje stanowisko.
Do dnia dzisiejszego (28.03.2021) odpisał mi jedynie Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. W piśmie nie padła konkretna odpowiedź – czy zdaniem Prezesa mamy kontakt z pacjentem czy nie – natomiast, co mnie  cieszy – padło stwierdzenie, że Naczelna Izba lekarska widzi potrzebę wprowadzenia nowych regulacji dla zawodów niemedycznych.

Myślę, że wiele instytucji, urzędów – jest dość zszokowana, że pojawił się nasz głos, zadajemy pytania, działamy, chcemy zmian – i co najważniejsze – chcemy mieć na nie wpływ!

Niestety – również do dnia dzisiejszego – do mojego apelu o sprostowanie nieprawdziwego stwierdzenia nie odniósł się  sam Rzecznik Ministra Zdrowia – Pan Wojciech Andrusiewicz.

Do skargi jaką na Rzecznika Ministra Zdrowia – przesłałem do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – nie odniósł się Premier, ani żaden z urzędników – została przekazana do Ministerstwa Zdrowia. Oczywiście nadal czekamy na odpowiedź…