OMZZ.PPWOZ.44,  Regiony

Wygrana w Sądzie Pracy

Istotą Związku Zawodowego jest obrona pracownika. Obrona szeroko rozumiana – związana z jego pracą, a co za tym idzie – jego całym życiem. W pracy – szczególnie w Ochronie Zdrowia – spędzamy bardzo dużo czasu. To wpływa na nas, nasze życie prywatne. Świadczymy pracę na rzecz pracodawcy – a tak na prawdę na rzecz pacjentów i ich rodzin. Pośrednio, lub bezpośrednio.

Nasze doświadczenie, dobre oceny – są istotne – bo od poziomu naszej pracy uzależniona jest jakość wykonywanych usług przez podmiot. Dlatego znając ocenę pracownika z Buska Zdroju – który miał zostać zwolniony – decyzja musiała być jedna – wspieramy, pomagamy, bronimy.

Decyzja była słuszna, linia obrony jeszcze bardziej – a dowodem na to jest dzisiejszy wyrok Sądu Rejonowego w Jędrzejowie – który nakazał przywrócić pracownika do pracy na warunkach sprzed zwolnienia.

Dzięki doświadczeniu mecenasa Adama Soswy – udało się przywrócić dobrego pracownika do pracy. I choć jeszcze wyrok nie jest prawomocny – to cieszy fakt, że Sąd przychylił się do wniosku strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *