Nasze akcje,  Ważne wydarzenia

Dzień Czarnej Koszulki 2023

W dniu, w którym odbyło się spotkanie zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia, tj. 08.05.2023 r. Nasza organizacja związkowa zorganizowała akcję „DZIEŃ CZARNEJ KOSZULKI” -jako nasz sprzeciw wobec polityki Ministerstwa Zdrowia – która degraduje nas do roli nic nieznaczącego elementu.  A na to nie ma i nie będzie naszej zgody. 

Tego dnia pracownicy nie tylko ubrali czarne koszulki, ale również przypięli znaczek związkowy – na znak solidarności. W akcji udział wzięły nie tylko osoby zrzeszone w naszym związku, ale również tacy, którzy nie zapisali się do OMZZ PPWOZ.  Z relacji liderów wiemy, że do wspólnych zdjęć przyłączyli się pracownicy medyczni. Co bardzo cieszy. O akcji powiadomieni zostali dyrektorzy pismem wysłanym na e-maile sprzątali. 

Do akcji przyłączyła się się Posłanka Iwona Michałek z Porozumienia – nagrywając rolkę w czarnej koszulce. Dziękujemy Pani Poseł. 

Nie zawiedli nasi członkowie oraz sympatycy, którzy będąc w pracy założyli czarne koszulki, oraz nasze znaczki. Niektórzy mając wolne – pozostali w domu, ale ubrali się by zdjęciem wesprzeć pozostałych, ale znaleźli się również tacy, którzy  w dniu wolnym pojechali do szpitala aby być z koleżankami i kolegami. 

Bez względu na formę dziękujemy! 

Piszą o naszej akcji w Mediach 

  1. Co w Zdrowiu
  2. Puls Medycyny
  3. rynek zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *