Ważne wydarzenia

III Dzień Czarnej Koszulki

Już po raz trzeci organizujemy akcję „Dzień Czarne Koszulki”, zainicjonowaną w 2022 roku przez Prezesa OMZZ PPWOZ Krystiana Karola Krasowskiego . Pomo, że można zaliczyć naszą akcję do cyklicznych – to jednak jej data jest ruchoma. W tym roku akcja zostanie zorganizowana 13 czerwca – i trwać będzie cały dzień.

Na czym polega akcja? Nie wymaga wielkiego zaangażowania ani również wkładu. Wystarczy, że 13 Czerwca 2024 roku ubiorą się Państwo w czarną koszulkę (sweter/ bluzę, kurtkę) – bez napisów, znaków graficznych, wykonają zdjęcie i umieszczą je na swoich profilach w mediach społecznościowych oraz umieszczą w poście lub opisie zdjęcia hasztagi.
Zależy nam również na tym, aby do akcji włączyły się osoby, które w tym dniu są na dyżurze – pozwoli to również na zwrócenie uwagi wśród pacjentów oraz odwiedzających a przede wszystkim koleżanek i kolegów medyków.

#NiemedyczniWspółtworząOchronęZdrowia

#PopieramNiemedycznych

Jaki jest cel akcji? Przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na to, że system ochrony zdrowia współtworzą również pracownicy niemedyczni. Bez pracowników niemedycznych trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie placówek medycznych, a jednak to właśnie ci pracownicy pomijani są przez decydentów. Pracownicy niemedyczni / pomocniczy pomimo, że ujęci są w ustawie o sposobie ustalenia najniższego wynagrodzenia niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych tzw. siatce płac – to jednak brak regulacji względem salowych (sprzątaczek , pracowników serwisu sprzątającego, pracowników gospodarczych), sanitariuszy szpitalnych, sekretarek oraz rejestratorek medycznych oraz kuchenkowych oraz niemedycznych kierowców karetki sprawia, że pracownicy są degradowani, pracują ponad siły, a na samym końcu drżą z powodu możliwości przekazania ich do podmiotów zewnętrznych, czyli outsorsingu. Chcemy zwrócić uwagę decydentów na problem, a pracowników do solidaryzowania się i tworzenia społeczności pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *