Ważne wydarzenia

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy

W dniu 16.02.2023 roku Prezes Zarządu OMZZ PPWOZ wziął udział w inauguracyjny spotkaniu Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Uczciwa Polska. Z jednej strony jest to cześć programu Polskiego Stronnictwa Ludowego – to jednak zawarte w projekcie rozwiązania są pro pracownicze, prospołeczne. Zatem poparcie tej inicjatywy przez związki zawodowe – to dobra decyzja. W spotkaniu udział wziął Prezes PSL Pan dr. Władysław Kosieniak – Kamysz, który podziękował wszystkim za zaangażowanie. Co zawiera projekt ?

Własny kąt

Bez konkretnych rozwiązań nie zadbamy o dobry start dla młodych. Wymaga tego od nas sytuacja demograficzna i głos młodego pokolenia. Dostrzegamy ich potrzeby. Dlatego wychodzimy z programem Własny Kąt. 

— Uczciwa Polska dba o przyszłe pokolenia. Dziś największą przeszkodą na założenie rodziny pozostaje brak własnego mieszkania. Proponujemy program Własny Kąt: niskooprocentowany (1,5%) kredyt hipoteczny z gwarancją wkładu własnego 100 tys. zł. — wyjaśnił przewodniczący komitetu inicjatywy obywatelskiej poseł, Krzysztof Paszyk. 

Praca, która się opłaca

Uczciwa Polska docenia ludzi ciężkiej pracy. Wielu z nich w czasie szalejącej drożyzny PiS podjęło drugiej pracy, wyrabia nadgodziny czy założyło biznes po godzinach. Zwolnimy te aktywności z podatków i składek. Praca musi się opłacać. 

— “Uczciwa Polska” to państwo, które nie zabiera, jak ktoś ciężko pracuje, tylko zostawia mu więcej za tę ciężką pracę. Państwo nie pobierze podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin — wskazał Krzysztof Paszyk. 

Dziedziczenie emerytur

Sytuacja seniorów staje się coraz trudniejsza. Wielu z nich samotnie zmaga się ze swoimi problemami. Musimy ich wesprzeć. Stąd nasza propozycja dziedziczenia emerytur współmałżonka. 

Po zarejestrowaniu komitetu (14 dni) zaczniemy zbiórkę podpisów – 100 tys. ( w tą ilość wlicza się już zebrane 35 tys.) dzięki temu ustawy nie trafią do „Sejmowej zamrażalki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *