Ważne wydarzenia

Parlamentarny Zespół ds. pracowników niemedycznych OZ

W dniu 06.02.2023 w Sejmie – odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego Zespołu ds. pracowników niemedycznych OZ. Zespół powstał z inicjatywy Prezesa OMZZ PPWOZ – ale całym przedsięwzięciem zajęła się Posłanka Marcelina Zawisza z KP Lewica (partia  Razem). Większość Posłanek i Posłów z zespołu zna problemy personelu niemedycznego – stąd wzięło się ich zainteresowanie. A to bardzo cieszy – dzięki zespołowi uda się jeszcze bardziej przybliżyć to z czym zmaga się personel niemedyczny oraz nasz związek zawodowy. 

Tematem pierwszego spotkania było: P.o. sanitariusze, pracownicy działu higieny szpitalnej; omijanie przepisów ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia wobec personelu niemedycznego; brak dodatków za pracę w nocy, święta i weekendy – prezentacja przypadków i dyskusja na temat zmian ustawowych.

Udział w spotkaniu (oprócz prezesa OMZZ PPWOZ) koleżanki z Lublina, Tarnowa, Biskupca, Łomży, Leska. Przewodnicząca zaprosiła również przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia żaden z wiceministrów nie znalazł czasu), Państwowej Inspekcji Pracy. 

Ze strony związkowców wyczuwalne były emocje – całkowicie uzasadnione – tak jak Pana Sebastiana Kolemby z Ogólnopolska Inicjatywa Techniczni w Szpitalu

Temat trudny, tym bardziej gdy widzimy bierność MZ w tej kwestii. oczywiście nie składamy broni! 

 

Prasa o zespole :

Skład Parlamentarnego Zespołu ds. pracowników niemedycznych OZ :

Marcelina Zawisza - Przewodnicząca zespołu - Partia Razem
Grzegorz Napieralski - Wiceprzewodniczący zespołu - Koalicja Obywatelska
Dariusz Klimczak - Wiceprzewodniczący zespołu - Polskie Stronnictwo Ludowe
Monika Rosa członkini zespołu - Koalicja Obywatelska
Jan Szopiński - członek zespołu. Lewica
Zdzisław Wolski - członek zespołu. Lewica
Marek Rutka - członek zespoły. Lewica
Monika Wielichowska- członkini zespołu. Koalicja Obywatelska