Zdobywanie poparcia nie jest sprawą łatwą – szczególnie dla nas, Personelu Pomocniczego  którego głos do niedawna był skutecznie uciszany metodą na zastraszanie – „na twoje miejsce są inni chętni”.
Początki projektu nie należały do najłatwiejszych, pomimo wszystko udało się ruszyć i zacząć nagłaśniać nasze postulaty, opowiadać o naszych rozterkach czy marzeniach – nie tylko o godnej płacy, ale i możliwości podnoszenia kwalifikacji, czy awansu. Mówimy o tym, choć nadal w świadomości wielu jesteśmy tylko personelem pomocniczym – a nasze ambicje muszą pozostać w sferze prywatnej.

Dla jednych osiem miesięcy działania projektu to strata czasu bo nic się nie zmieniło – sianie defetyzmów działa na mnie jak czerwona płachta na byka, dlatego też nie zamierzam przekonywać tych, którzy z góry zakładają porażkę jakiejkolwiek inicjatywy.
Dla drugich – projekt nadal jest nadzieją na poprawę warunków pracy, płacy do dojścia do punktu, w którym zostaniemy potraktowani jak część zespołu i jak wszyscy jego członkowie – doceniani.
Musimy mieć świadomość, że dużo pracy przed nami, i tylko od naszego zaangażowania zależy  co i kiedy się zmieni. A żeby nasze postulat, nasze sprawy były przedstawiane spójnie muszą być skoordynowane – dlatego podjąłem się zadania, co nie oznacza, że nie potrzebuję pomocy.

Jak wiecie 7 Czerwca 2021 spacerowaliśmy po ulicy Wołoskiej, nosząc dumnie projektowe transparenty z hasłem „Niemedyczni współtworzą Ochronę Zdrowia” oraz przypinki z naszym logiem. Tych przypinek poszło w Polskę ponad 600 sztuk – co bardzo, ale to bardzo cieszy. Bo to znak naszej solidarności, chęci aby dokonały się zmiany.

Wśród osób, które przypięły nasze przypinki są osoby, które wspierają nas i nasz projekt, a które chciałbym Wam przedstawić.

Pierwszą jest Pani doktor Anna Czajka – Specjalista Neurolog ze Szpitala CSK MSWiA w Warszawie. Pani doktor wspiera naszą akcję od początku,  bo uważa nasze zaangażowanie, naszą ciężką pracę,  a przede wszystkim – zauważa w nas takich samych ludzi jakimi są lekarze, pielęgniarki, czy pracownicy administracji. Pani doktor w dzień protestu, solidaryzując  się z nami, zgadzać się  z naszymi postulatami – przypięła naszą przypinkę!

Pani Poseł Urszula Augustyn – która również na znak solidarności z  nami przypięła naszą przypinkę. Pani Poseł rozumie nasze postulaty, i wspiera nas nie tylko duchowo, ale i czynem – chociażby w kwestiach legislacji. W imieniu projektu rozmowy z Panią Poseł prowadzi Anną Dajtrowską– liderka Salowych/ Pracowników gospodarczych. Dziękuję Pani Poseł za poparcie akcji i że jest Pani z nami i za nami😉

Już wkrótce ruszy galeria osób wspierający projekt!

2 komentarze on "Wspierają nas"

    To bardzo ważne, że w końcu powstała organizacja związkowa, która dedykowana jest personelowi pomocniczemu w ochronie zdrowia. Od lat obserwujemy, że osoby pracujące na stanowisku salowy/sanitariusz szpitalny to grupa często ignorowana w placówkach medycznych, zastępowana tzw. firmami zewnętrznymi. Każde działanie mające na celu poprawę pozycji pracowników pomocniczych jest na wagę złota.

    Dziękuję za tak miłe słowa. Staramy się jak możemy, aby zmienić rzeczywistość personelu pomocniczego. To jest trudne zadanie, z jednej strony przez lata nie było organizacji, która głośno mówiłaby o o rzeczywistych problemach personelu – nie tylko w kwestii finansowej – ale choćby norm zatrudnienia, bezpieczeństwa pracy itp. Z drugiej zaś zawsze prym wiodły związki zawodowe zrzeszające zawody medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *