ARCHIWUM

Wspierają nas

Zdobywanie poparcia nie jest sprawą łatwą – szczególnie dla nas, Personelu Pomocniczego  którego głos do niedawna był skutecznie uciszany metodą na zastraszanie – „na twoje miejsce są inni chętni”.
Początki projektu nie należały do najłatwiejszych, pomimo wszystko udało się ruszyć i zacząć nagłaśniać nasze postulaty, opowiadać o naszych rozterkach czy marzeniach – nie tylko o godnej płacy, ale i możliwości podnoszenia kwalifikacji, czy awansu. Mówimy o tym, choć nadal w świadomości wielu jesteśmy tylko personelem pomocniczym – a nasze ambicje muszą pozostać w sferze prywatnej.

Dla jednych osiem miesięcy działania projektu to strata czasu bo nic się nie zmieniło – sianie defetyzmów działa na mnie jak czerwona płachta na byka, dlatego też nie zamierzam przekonywać tych, którzy z góry zakładają porażkę jakiejkolwiek inicjatywy.
Dla drugich – projekt nadal jest nadzieją na poprawę warunków pracy, płacy do dojścia do punktu, w którym zostaniemy potraktowani jak część zespołu i jak wszyscy jego członkowie – doceniani.
Musimy mieć świadomość, że dużo pracy przed nami, i tylko od naszego zaangażowania zależy  co i kiedy się zmieni. A żeby nasze postulat, nasze sprawy były przedstawiane spójnie muszą być skoordynowane – dlatego podjąłem się zadania, co nie oznacza, że nie potrzebuję pomocy.

Jak wiecie 7 Czerwca 2021 spacerowaliśmy po ulicy Wołoskiej, nosząc dumnie projektowe transparenty z hasłem „Niemedyczni współtworzą Ochronę Zdrowia” oraz przypinki z naszym logiem. Tych przypinek poszło w Polskę ponad 600 sztuk – co bardzo, ale to bardzo cieszy. Bo to znak naszej solidarności, chęci aby dokonały się zmiany.

Wśród osób, które przypięły nasze przypinki są osoby, które wspierają nas i nasz projekt, a które chciałbym Wam przedstawić.

Pierwszą jest Pani doktor Anna Czajka – Specjalista Neurolog ze Szpitala CSK MSWiA w Warszawie. Pani doktor wspiera naszą akcję od początku,  bo uważa nasze zaangażowanie, naszą ciężką pracę,  a przede wszystkim – zauważa w nas takich samych ludzi jakimi są lekarze, pielęgniarki, czy pracownicy administracji. Pani doktor w dzień protestu, solidaryzując  się z nami, zgadzać się  z naszymi postulatami – przypięła naszą przypinkę!

Pani Poseł Urszula Augustyn – która również na znak solidarności z  nami przypięła naszą przypinkę. Pani Poseł rozumie nasze postulaty, i wspiera nas nie tylko duchowo, ale i czynem – chociażby w kwestiach legislacji. W imieniu projektu rozmowy z Panią Poseł prowadzi Anną Dajtrowską– liderka Salowych/ Pracowników gospodarczych. Dziękuję Pani Poseł za poparcie akcji i że jest Pani z nami i za nami😉

Już wkrótce ruszy galeria osób wspierający projekt!